Kent Mobilyaları

Kamusal alanlarda insanların yaşamlarını kolaylaştıran, güvenlik, kolaylık sağlayan ve toplu yaşam düzenine büyük katkı sağlayan tüm nesnelerin genel adıdır.

Bebek Emzirme Kabinleri

Neden Anne Sütü, Neden Emzirme ?

Dünyadaki bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterince beslenme hakkına sahiptir ! Emzirme ise, bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal yöntemdir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) de bebeklerin ilk 6 ay yalnızca anne sütüyle beslenmesini önermektedir. Bu öneri DSÖ’ nün, 55. Dünya Sağlık Asamblesinde (16 Nisan 2002) kaleme alınmıştır. Ülkemizde de aynı öneri Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilmektedir. Bu yüzden emzirmenin korunması, geliştirilmesi, desteklenmesi ve yaygınlaştırılması önemli bir halk sağlığı konusu olduğu için bu kabinleri meydanlara göre tasarladık.

“Otobüs durakları, çöp kutuları, anıtlar, sokak lambaları, posta kutuları, telefon kulübeleri, trafik lambaları, umumi tuvaletler, reklam – ilan panoları, büfeler, merpenler, gölgelikler, oturma grupları, oyun düzenekleri, bordürler, yer döşemeleri, çeşmeler, parkmetreler, yangın muslukları kentlerin mobilyalarıdır. Kamusal alanlarda insanların yaşamlarını kolaylaştıran, güvenlik, kolaylık sağlayan ve toplu yaşam düzenine büyük katkı sağlayan tüm nesneler kentlerin mobilyalarıdır.”